Wniebowstąpienie

From TSL Encyclopedia
Revision as of 00:09, 10 June 2023 by AhNah (talk | contribs) (Created page with "Teraz jednak (dzięki miłosierdziu Bożemu udzielonemu przez Władców Karmy) stare prawo okultystyczne zostało zniesione. Ci, którzy...")

Rytuał, w którym dusza ponownie łączy się z Duchem Żywego Boga, Obecnością JAM JEST. Wniebowstąpienie jest kulminacją zwycięskiego przez Boga pobytu duszy w czasie i przestrzeni. To nagroda dla sprawiedliwych, która jest darem Bożym po Sądzie Ostatecznym przed wielkim białym tronem, na którym każdy człowiek jest sądzony „według uczynków swoich”.[1]

„Eliasz wzięty w ognistym rydwanie”, Giuseppe Angeli

Wniebowstąpienia doświadczył Enoch, o którym napisano, że „chodził z Bogiem, a nie było go, gdyż zabrał go Bóg”[2]; przez Eliasza, który wśród wichru wstąpił do nieba[3]; i przez Jezusa, chociaż jego wniebowstąpienie nie miało miejsca, gdy Pismo Święte podaje, że został wzięty w obłoku do nieba[4] Wniebowstąpiony mistrz El Morya ujawnił, że Jezus w niebowstąpił z Shambali po jego śmierci w Kaszmirze w wieku 81 lat.

Ponowne zjednoczenie z Bogiem we Wniebowstąpieniu, oznaczające koniec kręgów karmy i odrodzenia oraz powrót do chwały, jest celem życia dla synów i córek Boga. Jezus powiedział: „Nikt nie wstąpił do nieba, tylko ten, który zstąpił z nieba, Syn Człowieczy”.[5] Dzięki zbawieniu, „Wywyższeniu siebie”, świadome wzbudzenie Syna Bożego w jej świątyni, dusza zakłada szatę weselną, aby wypełnić urząd manifestacji Syna (Słońca lub Światła). Dzięki łasce Jezusa dusza staje się godną niesienia Jego krzyża i Jego korony. Podążając inicjacyjną ścieżką Jezusa, wznosi się poprzez Chrystusowe Ja do swego Pana, Obecności JAM JEST, skąd zstąpiła.

Fizyczne wniebowstąpienie

Wniebowstąpieni mistrzowie nauczają, że nie jest konieczne faktyczne wznoszenie ciała fizycznego, aby się wznieść. Sama dusza może uciec ze śmiertelnej cewki i zostać przeniesiona poprzez proces wniebowstąpienia, podczas gdy fizyczne szczątki mogą zostać wysłane do świętego ognia poprzez rytuał kremacji. Chociaż w pismach świętych są odnotowane przypadki fizycznego wniebowstąpienia (Enoch i Eliasz), fizyczne wniebowstąpienie wymaga zrównoważenia od 95 do 100 procent karmy; mając na uwadze, że poprzez dyspensację epoki Wodnika Wielkie Prawo wymusza 51-procentową równowagę karmy, umożliwiając w ten sposób duszy zrównoważenie pozostałych 49 procent po wniebowstąpieniu. W tym przypadku proces wniebowstąpienia prawie nigdy nie jest procesem fizycznym, ale jest tak samo rzeczywisty i może być obserwowany przez jasnowidza lub tych, którzy są uwikłani w pozazmysłową percepcję Ducha Świętego.

Kiedy ma miejsce fizyczne wniebowstąpienie, ciało fizyczne jest przekształcane i zastępowane przez wniebowstąpione mistrzowskie ciało świetliste. Podczas rytuału wniebowstąpienia dusza zostaje na stałe ubrana w to ciało, zwane także „szatą weselną” lub nieśmiertelne ciało słoneczne. Serapis Bey opisuje ten proces w swoim „Dossier on the Ascension”:

Płomień na górze (w sercu Obecności) magnetyzuje płomień na dole (potrójny płomień w sercu), a szata ślubna opada wokół srebrnego sznurka, otaczając strumień życia jednostki w tych namacalnych i życiowych prądów esencji wniebowstąpienia. Ogromne zmiany mają wtedy miejsce w poniższej formie, a cztery niższe ciała człowieka zostają oczyszczone z wszelkich nieczystości. Forma fizyczna staje się coraz lżejsza, a wraz z nieważkością helu ciało zaczyna unosić się do atmosfery, przyciąganie grawitacyjne zostaje rozluźnione, a forma zostaje otoczona światłem uzewnętrznionej chwały, którą człowiek zaznał z Ojcem „na początku”. „... Jednostka wznosi się zatem nie w ciele ziemskim, ale w uwielbionym ciele duchowym, w które forma fizyczna zmienia się w jednej chwili przez całkowite zanurzenie w wielkim boskim płomieniu.[6]

W dyktandzie przekazanym 2 października 1989 r. wniebowstąpiony mistrz Rex powiedział nam, że ci, którzy są powołani do fizycznego wniebowstąpienia, musieli mieć wiele tysięcy lat przygotowań. Obecnie większość ludzi, których dusze kwalifikują się do rytuału wniebowstąpienia, wznosi się z poziomów wewnętrznych po tym, jak dusza opuściła ciało fizyczne. Dusza osiąga jedność z Potężną Obecnością JAM JEST, aby stać się trwałym atomem w Ciele Boga, tak jak ma to miejsce podczas fizycznego wniebowstąpienia.

Wymagania dotyczące wniebowstąpienia

Czystość, dyscyplina i miłość są wymaganiami do wniebowstąpienia, ponieważ w tych cnotach Prawo jest spełnione: czystość poświęcenia, serca, umysłu i duszy; dyscyplina motywów i pragnień; przejrzyste myśli, uczucia i czyny, świecące w krystalicznie czystym strumieniu świadomości płynącym z powrotem do swojego Źródła.

Czystość to dyscyplina polegająca na kierowaniu wszystkich swoich energii w miłosne działanie. Czystość idzie na całość z Chrystusem. Jest to służba ubogim w duchu. Uzdrawia chorych i wskrzesza zmarłych. To poddanie się próbom Wielkiego Inicjatora. To całkowite poddanie się i nieustanna modlitwa.

Być czystym w dyscyplinie Prawa to „kochać Pana Boga swego” całym sobą, „kochać bliźniego swego” jako tego, w którym żyje Chrystusowe Ja, i kochać Chrystusa w każdej wniebowstąpionej istocie z wystarczającym oddaniem tak, że można zostawić za sobą rzeczy tego świata i powiedzieć: „Co mnie to obchodzi? Pójdę za tobą!”[7]

Rytuał wniebowstąpienia jest celem każdego, kto rozumie swój powód istnienia. Ta inicjacja może i przyjdzie do każdego — nawet do małego dziecka, kiedy będzie gotowe:

  • kiedy zrównoważy swój potrójny płomień
  • kiedy jego cztery niższe ciała są wyrównane i funkcjonują jako czyste kielichy dla płomienia Ducha Świętego w świecie form
  • gdy równowaga mistrzostwa została osiągnięta na wszystkich promieniach
  • kiedy osiągnął panowanie nad grzechem, chorobą i śmiercią oraz nad wszelkimi zewnętrznymi warunkami
  • kiedy wypełni swój boski plan przez służbę Bogu i człowiekowi
  • kiedy zrównoważy co najmniej 51 procent swojej karmy (to znaczy, kiedy 51 procent energii danej mu we wszystkich jego wcieleniach zostało albo konstruktywnie kwalifikowane, albo przemienione)
  • i kiedy jego serce jest sprawiedliwe zarówno wobec Boga, jak i człowieka, i dąży do wzniesienia się do nigdy nie gasnącego światła wiecznie wznoszącej się Obecności Boga.

Proces wniebowstąpienia obejmuje również przechodzenia tych inicjacji udzielonych w Luxor|Świątyni Wniebowstąpienia i Rekolekcjach w Luksorze:

Pierwotnie, zanim człowiek mógł powrócić do serca Boga, wymagane było całkowite zrównoważenie osobistej karmy. Każda jota i kreska Prawa musiała się wypełnić; każdy erg energii, który źle zakwalifikował we wszystkich swoich wcieleniach, musiał zostać oczyszczony, zanim mógł się wznieść. Doskonałość była wymogiem Prawa.

Teraz jednak (dzięki miłosierdziu Bożemu udzielonemu przez Władców Karmy) stare prawo okultystyczne zostało zniesione. Ci, którzy zrównoważyli tylko 51 procent swoich długów do życia, mogą, na mocy boskiego dekretu, otrzymać wielkie błogosławieństwo wniebowstąpienia. Nie oznacza to, że człowiek może uniknąć konsekwencji swoich czynów, ani że poprzez wniebowstąpienie może uchylić się od jakiejkolwiek niespełnionej odpowiedzialności. Ta dyspensacja umożliwia jednak człowiekowi szybsze uzyskanie wolności i doskonałości stanu wniebowstąpienia, aby mógł z tego poziomu świadomości zrównoważyć wszystkie pozostałe długi wobec życia.

Then, when the Great Law has been fulfilled and 100 percent of the energies allotted to him since he came forth from the heart of God have been qualified with perfection, he can proceed on the high road of cosmic adventure and service in the eternally perfect reunion of man with God.

For more information

Serapis Bey, Dossier on the Ascension.

Zobacz także

List of ascended masters, cosmic beings and angels.

Materiały źródłowe

Mark L. Prophet i Elizabeth Clare Prophet: „Saint Germain: o alchemii. Formuły przemiany samego siebie

Pearls of Wisdom, vol. 25, no. 54, December 30, 1982.

Pearls of Wisdom, vol. 35, no. 34, August 23, 1992.

Mark L. Prophet and Elizabeth Clare Prophet, The Masters and the Spiritual Path, pp. 93–94.

  1. Obj. 10:13; 20:12, 13.
  2. Rdz. 5:24; Hebr. 11:5.
  3. II Króli 2:11.
  4. Łk 24:50, 51; Dzieje Apostolskie 1:9–11.
  5. Jan 3:13
  6. Serapis Bey, Dossier on the Ascension, s. 157-59, 175-77.
  7. Mat. 22:37–39; Jana 21:22.